Powitanie
Witaj na Swojej nowej stronie MKSzRybnik.pl
Kontakt: mkszrybnik@o2.pl
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów – Ekstraliga Śląska Juniorów 2020 i I Liga Śląska Juniorów 2020. tomek66, 07. lutego 20
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów – Ekstraliga Śląska Juniorów 2020 i I Liga Śląska Juniorów 2020.

SKŁAD:
W drużynach MKSz Rybnik zagrali: Kamil Grochol, Krzysztof Oleksy/Tomasz Posłuszny, Maciej Jendrowiak, Marcin Rzepka, Gabriela Króliczek i Pola Seemann (Ekstraliga) oraz Martin Oleś, Tomasz Smuda, Mateusz Oleś, Michał Bonczek, Zuzanna Gaszka i Lena Seemann (I Liga).

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6766/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6765/
VIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU SZACHOWYM „GWIAZDA PÓŁNOCY” – OPEN tomek66, 07. lutego 20
VIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU SZACHOWYM „GWIAZDA PÓŁNOCY” – OPEN

W zakończonym dzisiaj VIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU SZACHOWYM „GWIAZDA PÓŁNOCY” – OPEN zagrali nasi zawodnicy Gabriela Króliczek i Krzysztof Oleksy.

Gabrysia zajęła 10 miejsce w klasyfikacji generalnej na 247 zawodników! 2 kobieta , 2 juniorka! 91 pkt ELO, uzyskany ranking 2240 pkt! A na dodatek wypełniona norma na kandydatkę na mistrza krajowego (K)

Gratulacje wielkie!
W XX-tym Międzynarodowym Turnieju Szachowym Racibórz 2020 OPEN FIDE tomek66, 07. lutego 20
W XX-tym Międzynarodowym Turnieju Szachowym Racibórz 2020 OPEN FIDE

W XX-tym Międzynarodowym Turnieju Szachowym Racibórz 2020 OPEN FIDE tradycyjnie wzięło udział kilkoro zawodników MKSz Rybnik: Kamil Gochol, Tomek Posłuszny, Zuzia Gaszka, Zuzia Okruta, Jan Potyra, Stanisław Potyra, Marcin Rzepka, Michał Bonczek.

8 miejsce zajął - Kamil Grochol

Gratulacje!
Ranking MKSz Rybnik TOP10 na 01.01.2020r tomek66, 10. stycznia 20
Ranking MKSz Rybnik TOP10 na 01.01.2020r

1. FM Szwed, Jacek 2383
2. FM Żyłka, Stanisław 2353
3. FM Tomaszewski, Kacper 2329
4. FM Kozioł, Kamil 2323
5. FM Wałach, Marcin 2305

6. I++ Nowak, Mikołaj 2293
7. WFM Kucharska, Honorata 2179
8. I Cieślak, Patrycjusz 2064
9. k++ Cieślak, Wiktoria 2044
10. k Wołyński, Krzysztof 2042


Gratulujemy!
Tata Steel 2020 tomek66, 10. stycznia 20
W dniach 11-26 stycznia 2020 w Wijk Aan Zee (Holandia) odbędzie się 82.edycja festiwalu od 2001 roku rozgrywana jako Tata Steel Chess Tournament.

W głównym turnieju arcymistrzowskim wystąpi 14 arcymistrzów, w tym rozstawiony z 6 numerem startowym Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka)

https://www.tatasteelchess.com/

Mistrzostwa Śląska do lat 7 tomek66, 10. stycznia 20
Mistrzostwa Śląska do lat 7

Wicemistrzynią Śląska Dziewcząt do 7 lat została zawodniczka MKSz Rybnik Marta Juszczyk!!!

Gratulacje!
XXXVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Rybnik 2019 tomek66, 10. stycznia 20
Zakończył się XXXVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Rybnik 2019.

W zawodach uczestniczyło 149 zawodników, którzy rywalizowali w trzech grupach( zabrakło niestety, już po raz drugi kategorii (Open)

Medaliści Grupy A – do 8 lat
Chłopcy:
1. Rebelski Ksawery – KSz Zefir Boguszowice
2. Gawron Tobiasz – Akademia Szachowa Gliwice
3. Radzimski Antoni – UKS Szach Mat Zabrze
Dziewczęta:
1. Figa Karolina – KSz Zefir Boguszowice
2. Kamińska Zuzanna – UKS Hetman Częstochowa
3. Pciak Hanna – KSz Zefir Boguszowice

Medaliści Grupy B – do 10 lat
Chłopcy:
1. Hryniewicz, Maciej – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
2. Baliś Sebastian – UKS przy SP 8 Chrzanów
3. Oleś Mateusz – MKSz Rybnik
Dziewczęta:
1. Seemann Lena – MKSz Rybnik
2. Duda Aleksandra – UKS 21 Podlesie
3. Opałka Marta – UKS Gekon Nysa

Medaliści Grupy C – do 14 lat
Chłopcy:
1. Jędraszek Paweł – KTS Kalisz
2. Kondys Piotr – KSz Silesia Racibórz
3. Kuska Bartosz – MKS Rokita Brzeg Dolny
Dziewczęta:
1. Kulpa Karolina – SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry
2. Szewczuk Aleksandra – TMS Roszada Gliwice
3. Prędkiewicz Paulina – MGLKS Parnas Oława

Gratulujemy
XXXVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Rybnik 2019 tomek66, 10. stycznia 20
Zakończył się XXXVII Międzynarodowy Turniej Szachowy Rybnik 2019.

W zawodach uczestniczyło 149 zawodników, którzy rywalizowali w trzech grupach( zabrakło niestety, już po raz drugi kategorii (Open)

Medaliści Grupy A – do 8 lat
Chłopcy:
1. Rebelski Ksawery – KSz Zefir Boguszowice
2. Gawron Tobiasz – Akademia Szachowa Gliwice
3. Radzimski Antoni – UKS Szach Mat Zabrze
Dziewczęta:
1. Figa Karolina – KSz Zefir Boguszowice
2. Kamińska Zuzanna – UKS Hetman Częstochowa
3. Pciak Hanna – KSz Zefir Boguszowice

Medaliści Grupy B – do 10 lat
Chłopcy:
1. Hryniewicz, Maciej – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
2. Baliś Sebastian – UKS przy SP 8 Chrzanów
3. Oleś Mateusz – MKSz Rybnik
Dziewczęta:
1. Seemann Lena – MKSz Rybnik
2. Duda Aleksandra – UKS 21 Podlesie
3. Opałka Marta – UKS Gekon Nysa

Medaliści Grupy C – do 14 lat
Chłopcy:
1. Jędraszek Paweł – KTS Kalisz
2. Kondys Piotr – KSz Silesia Racibórz
3. Kuska Bartosz – MKS Rokita Brzeg Dolny
Dziewczęta:
1. Kulpa Karolina – SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry
2. Szewczuk Aleksandra – TMS Roszada Gliwice
3. Prędkiewicz Paulina – MGLKS Parnas Oława

Gratulujemy
9. Memoriał K. Hołuj-Radzikowskiej tomek66, 09. grudnia 19
W dniach 5-12 grudnia 2019 roku we Wrocławiu odbywa się 9. Memoriał K. Hołuj-Radzikowskiej

W drużynie Polski wystąpi cała kadra z Drużynowych Mistrzostw Europy, z Rybniczankami na czele: GM Moniką Socko i IM Kariną Cyfką

link do wyników Turnieju głównego: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6556/


Trzymamy kciuki!
Ekstraliga Czech tomek66, 01. grudnia 19
Ekstraliga Czech

Ledwo dzień po powrocie z Mistrzostw Polski do lat 20, FM Kamil Kozioł wyjechał do Czech na 4 rundę Ekstraligi.

Kamil reprezentujący barwy Labortech Ostrava, zremisował swój pojedynek z FM Martinem Holla (elo 2373)


link: http://chess-results.com/tnr457973.aspx?lan=5&art=3&rd=4&turdet=YES
Mistrzostwa Polski do lat 20 tomek66, 01. grudnia 19
Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20

W dniach 22-30.10.2019 w Ustroniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20.
W grupie Kobiet, wśród 18 zawodniczek doskonałe miejsce, bo ostatecznie 4 (dzielone 3-5 miejsce zgromadziły po 5.5 pkt) zajęła K++ Wiktoria Cieślak, która wzbogaciła ranking elo Fide o 12 pkt

link: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5636646185730048/results/9

W grupie mężczyzn doskonale zaprezentowali się wszyscy Rybniczanie, wśród których 4 miejsce zajął FM Stanisłąw Żyłka - 6/0 pkt( 25 pkt elo Fide), a łączone 7-14 miejsca: FM Kamil Kozioł - 5.5 pkt ( 22 pkt elo Fide) oraz K Antoni Fritz ( 37 pkt elo Fide i norma K). Startowało 48 mężczyzn.

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5155592819703808/results/9

Gratulacje!!
Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Władze klubu
Statut
Regulamin
Nowa deklaracja członkowska
Klauzula RODO

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Sponsorzy

Petek



GPS
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion