Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Grupy treningowe
Władze klubu
Statut
Regulamin
Deklaracja członkowska

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy

Advicom



KM Biuro Rachunkowe
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Powitanie
Witaj na Swojej nowej stronie MKSzRybnik.pl
Kontakt: mkszrybnik@o2.pl
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów i awans Rybniczan!! tomek66, 07. listopada 17
W Jastrzębiej Górze, pomiędzy 11-17.11.17 odbywają się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów

Z MKSz Rybnik, o finał MPJ 2018 ubiegać się będą ponownie:

1. Jendrowiak Maciej C11: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5527/results.html?l=pl&tb=2_
2. Oleksy Krzysztof C13: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5529/results.html?l=pl&tb=2_
3. Grochol Kamil i Posłuszny Tomasz C15: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5530/results.html?l=pl&tb=2_
4. Fritz Antoni C17: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5531/results.html?l=pl&tb=2_
5. Konkol Nadia D9: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5532/results.html?l=pl&tb=2_
6. Kucharska Helena D11: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5533/results.html?l=pl&tb=2_
7. Cieślak Jessica D13: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5534/results.html?l=pl&tb=2_

Prawo startu w finałach Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w roku 2018 uzyskują:
- w grupach wiekowych do 9 lat – po 10 najlepszych,
- w grupach wiekowych do 11 i 13 lat – ilość awansujących z PMPJ stanowi dopełnienie ilości
dotychczas zakwalifikowanych, do 46 w każdej z grup dziewcząt i chłopców - czyli po 4 zawodników!
- w grupach wiekowych do 15 lat - po 10 najlepszych,
- w grupach wiekowych do 17 lat - po 10 najlepszych,


Trzymamy kciuki!

zdjęcia: https://www.facebook.com/pg/PWZSzach/photos/?tab=album&album_id=849203918580749

Wyniki cząstkowe!

Do zakończenia pozostały dwie rundy i póki co.......

Antek Fritz, w jednej z najtrudniejszych grup prowadzi w grupie C17 i zyskuje bardzo dużo pkt na rankingu elo Fide. W grupie C15 Tomek Posłuszny mieści się w 10tce, gwarantującej awans, podobnie jak w grupie D9 Nadia Konkol.
W grupie D11 Helena Kucharska jest 3 (awansują 4), a w grupie D13 - na granicy awansu ( 4 miejsce) jest Jessica Cieślak.
Jendrowiak Maciej - 11 po 7 rundach, ostatnie 2 pojedynki wygrał i jak utrzyma tendencję, awans może się stać faktem ( awansuje 4). Oleksy Krzysztof w grupie C13 jest 6/ po 7 rundach, remisując ostatnie dwa pojedynki i do awansu potrzebuje wygranej ( awansuje 4), zaś w grupie C15 Kamil Grochol zajmuje 24 miejsce (awansuje 10) i żeby myśleć o awansie musi wygrać dwie ostatnie rundy i liczyć na dobry dla niego układ pozostałych pojedynków(niestety szanse tylko matematyczne)


go-ahead!!

Wyniki ostateczne!!!

Bardzo dobry występ Rybniczan, zakończony awansem do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2018 w aż 5/ spośród 8 naszych juniorów i przyrostem rankingowym elo Fide 6/z 8!

Fritz Antoni awansując, wygrał grupę C17, z dorobkiem 7/z 9 pk, przyrostem elo Fide o 110 pkt i uzyskaniem pierwszej normy na kandydata!!!
Kucharska Helena pewnie wygrała grupę D11, awansując z 1 miejsca, zdobywając 7/z 9 pkt zwiększyła swój ranking elo Fide o 24 pkt
Cieślak Jessica zajęła 2 miejsce w grupie D13, awansowała ze zdobyczą pkt 6,5/z 9 i zwiększyła swój ranking elo Fide o 80 pkt
Posłuszny Tomasz awansował, zajmując 4 miejsce w grupie C15, z dorobkiem 6/ z 9 pkt zwiększył swój ranking elo Fide aż o 112 pkt
Konkol Nadia, awansowała do MPJ 2018 z 8 miejsca i zdobyła 4.5/z 9 pkt

Nie powiodło się niestety, trójce naszym wojownikom; którzy po walce musieli uznać wyższość rywali; i tak:
Oleksy Krzysztof z dorobkiem 5,5 pkt zajął 6 miejsce, ale na pocieszenie zwiększył swój ranking Fide o 63 oczka. Nieco dalsze miejsca, z dorobkiem 4,5 pkt zdobyli: Grochol Kamil i Jendrowiak Maciej, walcząc do samego końca o wygrane!

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom sportowej i ambitnej postawy, awansującym sukcesów na MPJ 2018, tym którym się nie udało, powodzenia za rok!

Tym samym liczba finalistów MPJ 2018 zwiększyła się o 5 osób i finalnie, licząc 12 wygląda następująco:

Dziewczęta:

1. Gaszka Zuzanna - D10
2. Konkol Nadia - D10
3. Seemann Pola - D10
4. Kucharska Helena - D12
5. Króliczek Gabriela - D14
6. Cieślak Jessica - D14
7. WFM Kucharska Honorata - D16
8. Cieślak Wiktoria - D18

Chłopcy:

1. FM Kozioł Kamil - C18
2. Fritz Antoni - C18
3. Posłuszny Tomasz - C16
4. Seemann Jakub - C10

Gratulujemy i życzymy sukcesów w MPJ 1018
Zawody weekendu 18-19.11.17 tomek66, 17. listopada 17
1. Indywidualne Mistrzostwa Śląska Dzieci do lat 7 - chłopcy

Bujak Stanislaw - 11 miejsce

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6412/

2. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Śląskiego Dzieci do lat 7 - dziewczęta

Konkol Nadia - 1 miejsce i złoty medal
Seemann Lena - 3 miejsce i brązowy medal



zdjęcia: https://www.facebook.com/SZSzach/

strona ze zdjęciami na fb: https://www.facebook.com/Pszczy%C5%84skie-Szachy-1647912835424782/?hc_ref=ARQ_cWO1ifOqtQQ48rDAHYQ4MyNQYNPHT6_ahL7EQyEX-Mykt2YUVu68sWqQmSetYlc

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6413/

Gratulacje!!

3. XXX MOKATE OPEN o Puchar Prezesa Zarządu Mokate dra Adama Mokrysza

Króliczek Gabriela - 3 wśród Kobiet
Gaszka Zuzanna - 7 wśród Kobiet i 4 do lat 10
k Bobrowski Piotr - 2 wśród seniorów 70+

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_7287/

4. Liga niemiecka Kobiet

Bardzo dobry indywidualny występ IM Kariny Szczepkowskiej: remis z GM Stefanova (2506) i wygrana z Miitsch(2154), w dwóch przegranych przez Allianz Leipzig spotkaniach.

link: http://nsv-online.de/ligen/fbl-1718/?staffel=1068&r=

5. Liga czeska

Bardzo dobry występ FM Kamila Kozioł, który wygrał z IM Nedela V (2334) zapewniając drużynie SK Slavoj Poruba cenny remis.
Wygrana Kacpra Tomaszewskiego z Letovanec, Petr (1777) i wygrana Slavia Orlova

link: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1828


Gratulacje!!
Turnieje Niepodległościowe tomek66, 12. listopada 17
1. IV Grand Prix Cieszyna Juniorów w Szachach P-10' do lat 10 turniej 3/3

Brzyszkowski Robert - 7 miejsce

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6400/results.html?l=pl&tb=10_

2. VII turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości rocznik 2008 i młodsi

Kubik Bartosz - 2 miejsce
Cierniak Kaja - 1miejsce wśród dziewczynek 2008

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5888/results.html?l=pl&tb=10_

3. VII turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości rocznik 2007-2003

Króliczek Gabriela - 1 miejsce

link http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5889/results.html?l=pl&tb=10_

4. XXII Memoriał Szachowy im. Emila Oleja

Cieślak Wiktoria - 4 miejsce wśród juniorów do lat 18

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5702/results.html?l=pl&tb=10_

5. 1 liga Czeska

Remis FM Kamila Kozioł ( Ostrava A) z FM Ramik Zdenkiem ( Lokomotov Brno) i remis obu drużyn, w 1 Lidze Czeskiej

link: http://chess-results.com/tnr293316.aspx?lan=5&art=3&rd=2&turdet=YES&wi=821

Gratulujemy!!'
Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017 tomek66, 07. listopada 17
Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017

1. Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017 T7

Konkol Nadia - 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 wśród dziewcząt

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1608/results.html?l=pl&tb=10_

2. Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Najmłodszych - Chrzanów 2017 T9

Gaszka Zuzanna - 1 miejsce w klasyfikacji generalnej i wśród dziewcząt

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1611/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulacje wielkie!!!
Drużynowo :) tomek66, 05. listopada 17
1. DME - Kreta 2017

Ostatnie dwie rundy Drużynowych Mistrzostw Europy w kategorii Open i Kobiet z udziałem drużyn polskich ( jak już pisaliśmy wcześniej)

- Panie walczą dziś z Gruzją być może o medal : link z live : https://www.chessbomb.com/arena/2017-european-team-women-championship

Brawo! Wygrana Polek i jutro wyjaśni się już tylko kwestia koloru medalu :)

Ehhhhh..... niestety, niespodziewana porażka Polek w ostatniej rundzie i zajmujemy tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce!
Tak, czy inaczek wielkie gratulacje za walkę i ambicję!!!


- Panowie z Armenią, z Aronianem na 1 desce : link : https://www.chessbomb.com/arena/2017-european-team-championship

Panowie ostatecznie zajmują 10 miejsce, wysoko wygrywając w ostatniej rundzie z Francją
.

2. Liga Czeska

Zwycięstwo Kacpra Tomaszewskiego na 5 desce w Slavia Orlova i remis FM Kamila Kozioł na 1 szachownicy Slavoj Poruba. Po 2 rundach w tabeli Poruba przed Orlova z kompletem punktów.

link: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1828
ME w szachach szybkich i błyskawicznych tomek66, 04. listopada 17
Drodzy zawodnicy Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku.

W dniach 15-17 grudnia 2017 roku odbędą się w katowickim „Spodku” Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
Zgodnie z komunikatem zgłoszenia należy przesłać do organizatora do dnia 26.11.2017r. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6387/ http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6388/

Zdaję sobie sprawę że wpisowe dla wielu Naszych zawodników jest bardzo wysokie. W związku z powyższym proszę o przesłanie na mój adres mailowy rybnikbax@gmail.com potwierdzenie uczestnictwa w Mistrzostwach Europy do dnia 17.11.2017r.

Jednocześnie informuję iż Zarząd MKSz planuje dofinansowanie udziału w Mistrzostwach Naszych zawodników. Kwota dofinansowania będzie uzależniona od liczby uczestników.

z wyrazami szacunku
Paweł Króliczek
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL tomek66, 22. paŸdziernika 17
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL rozpoczynają się w Pokrzywnej, z udziałem reprezentantów MKSz, którzy walczyć będą o wakaty na Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych.

C9 - Seemann Jakub, Kubik Bartosz
C11 - Jendrowiak Maciej, Rzepka Marcin
C13 - Oleksy Krzysztof, Oleś Martin,

D9 - Cierniak Kaja,
D11 - Kucharska Helena
D13 - Cieślak Jessica


WYNIKI!!

w grupie C9 - awans do MPJ 2018 z 2 miejsca Jakuba Seemanna

Gratulujemy wszystkim, Kubie awansu, a reszcie ( pozostałym 8 ) juniorom MKSz Rybnik walki do ostatniej rundy!

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5689/

Tym samym liczba finalistów MPJ 2018 zwiększyła się o 1 osobę i aktualnie wygląda następująco:

Dziewczęta:

1. Gaszka Zuzanna - D10
2. Seemann Pola - D10
3. Króliczek Gabriela - D14
4. WFM Kucharska Honorata - D16
5. Cieślak Wiktoria - D18

Chłopcy:

1. FM Kozioł Kamil - C18
2. Seemann Jakub - C10

Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne nominacje!
Mistrzostwa Europy Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Monako i DME Kreta tomek66, 22. paŸdziernika 17
1. W greckiej miejscowości Hersonissos na Krecie w dniach 27.10-07.11.2017 roku odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy

W turnieju Kobiet startują 32 drużyny, a Polki rozstawione są z 4 numerem startowym (średni ranking 2416).

Polki wystąpią w składzie:
GM Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice)
WGM Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław)
IM Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik)
WGM Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów)
WGM Joanna Majdan (Wieża Pęgów).
Kapitanem reprezentacji będzie IM Marek Matlak( niedawno wyróżniony przez Fide nagrodą Symeona Furmana - wielki szacunek!)

Wyniki!!!
4 miejsce Polek




strona Mistrzostw:http://www.euroteams2017.com/

Trzymamy kciuki!!

2. W dniach 21-23.10.2017 roku w Monte Carlo (Monako) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Polskę reprezentowały dwie RYBniczanki:

GM Monika Soćko
IM Karina Szczepkowska





Na zdjęciu obok Moniki i Kariny, trzecia z Polek WGM Klaudia Kulon


Wyniki Rapid:

6 miejsce GM Monika Soćko i zysk 27 pkt rankingowych elo Fide

link: http://chess-results.com/tnr297692.aspx?lan=3&art=1&rd=11&turdet=YES&flag=30&wi=984

Wyniki blitz:

10 miejsce - WGM Klaudia Kulon
17 miejsce IM Karina Szczepkowska


link: http://chess-results.com/tnr297696.aspx?lan=3&art=0&turdet=YES&flag=30&wi=984

transmisja: https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/european-womens-championship-2017-rapid/11/1/1

transmisja blitz: https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/european-womens-championship-2017-blitz/1/1/1


Gratulacje!!


Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska w szachach szybkich juniorow i inne tomek66, 13. paŸdziernika 17
1. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Łaziskach Górnych odbywają się w dniach 14-15.10.2017 r Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska w szachach szybkich juniorów.

Jak zwykle, w tego typu turniejach rangi wojewódzkiej, nie zabraknie Rybniczan.

Wyniki!

Grupa D8 - 1 miejsce Nadia Konkol, 3 miejsce - Gaszka Zuzanna, 10 - Lena Seemann
D10 - 2 miejsce Seemann Pola, 7 - Okruta Zuzanna
D12 - 7 miejsce Kucharska Helena
D14 - 1 miejsce Króliczek Gabriela
D16 - 2 miejsce Kucharska Honorata
D18 - 2 miejsce Cieślak Wiktoria

C8 - 4 miejsce Bartosz Kubik
C10 - 1 miejsce Seemann Jakub, 4 - Jendrowiak Maciej
C12 - 1 miejsce Oleksy Krzysztof
C14 - 9 miejsce Grochol Kamil
C16 - 5 miejsce Posłuszny Tomasz
C18 - 6 miejsce Fritz Antoni, 7 - Kucza Jan


W Turnieju Drużynowym, spośród 28 zgłoszonych drużyn, MKSz Rybnik delegował aż 4!


1 miejsce z kompletem punktów - MKSz I Rybnik
9 miejsce - MKSz Rybnik II

Wielkie gratulacje dla Rybniczan!!


Szczegóły rozgrywek poniżej:

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_4920/index.html?l=pl

MSJ


2. Od tego weekendu ruszyły też z udziałem Rybniczan Drużynowe rozgrywki 1 i 2 Ligi Czeskiej (informacja dla zainteresowanych niżej)

W I rundzie II ligi wygrana Tomaszewskiego Kacpra z Valek Milanem (2028),
zaś w I rundzie I ligi remis FM Kamila Kozioł z IM Sosna Jan (2327)


link: http://db.chess.cz/soutez.php

3. Trwa też od ubiegłego tygodnia Bundesliga Kobieca z udziałem Rybniczanek

link: http://nsv-online.de/ligen/fbl-1718/?staffel=1068&r=

ponadto trwają rozgrywki Ekstraligi ( z udziałem Rybniczan) i MiedzynarodoweTurnieje z normą arcymistrzowską...... to dodatkowa informacja dla wszystkich spośród Państwa, którzy myślą, że szachy w Rybniku, ograniczają się do rozgrywek, dostępnych na chessarbitrze!!

4. Banicky kahanec - Slovakia Tour - kołówka na normę arcymistrzowską

8 miejsce FM Kamila Kozioł, 6 remisów ( w tym z 3 GM i 2 IM)

link: http://chess-results.com/tnr297428.aspx?lan=3&art=9&fed=POL&wi=821&snr=5

Trzymamy zatem kciuki za wszystkich!!!
Turnieje szachowe 7-8.11.2017 tomek66, 07. paŸdziernika 17
1. V Turniej o Puchar Dyrektora MDK Koszutka - Open B do lat 9

4 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 wśród dziewcząt - Zuzia Gaszka

link:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5615/

2. XII Memoriał im. Henryka Karnówki

9 miejsce w klasifikacji generalnej i 3 do lat 18 - Wiktoria Cieślak

link http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_724/index.html?l=pl

do lat 14:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_723/

2 miejsce - Jessica Cieślak

3. II żorski otwarty turniej szachowy - open

link:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5773/results.html?l=pl&tb=2_
Finaliści MPJ 2018 na dzień 01.10.2017 tomek66, 04. paŸdziernika 17
Za informacją PZSzach podajemy aktualną listę finalistów MPJ 2018, reprezentujących MKSz Rybnik:

Dziewczęta:

1. Gaszka Zuzanna - D10
2. Seemann Pola - D10
3. Króliczek Gabriela - D14
4. WFM Kucharska Honorata - D16
5. Cieślak Wiktoria - D18

Chłopcy:

1. FM Kozioł Kamil - C18

Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne nominacje!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Banery
Nawigacja
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion