Szachy
Chess online
Daily puzzle
Zagadki szachowe
Chess TV
Wyszukiwarka
KLUB
Grupy treningowe
Władze klubu
Statut
Regulamin
Deklaracja członkowska

Bank PEKAO SA o/Rybnik
88 1240 4357 1111 0000 5317 0613
Sponsorzy

KM Biuro Rachunkowe



BeCreativio.com
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: tomek66
Powitanie
Witaj na Swojej nowej stronie MKSzRybnik.pl
Kontakt: mkszrybnik@o2.pl
Mistrzostwa Europy Juniorów, Praga tomek66, 16. 08 16


W dniach 17-28 sierpnia w stolicy Czech – Pradze odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów (od 8 do 18 lat). Polskę reprezentuje rekordowa liczba zawodników – 78 (tylko ekipy Czech – 185 i Rosji – 132 są liczniejsze).

MKSz Rybnik, na MEJ w Pradze będzie reprezentowany przez 6 juniorow, którzy zakwalifikowali się do reprezentacji, zdobywając medale (lub najdalej miejsca do 10) na MPJ w szachach klasycznych.

Seemann Pola - G8; nr start. 56/ z 66
Kucharska Helena - G10; nr 66/ z 106
Kucharska Honorata - G14; nr 35/z99
Cieślak Wiktoria - G16; nr 44/z 93

Seemann Jakub - B8; nr 61/ z 104
Kozioł Kamil - B16, nr 34/ z 131

Trzymamy kciuki!!

Strona Mistrzostw:http://www.eycc2016.eu/

Transmisje na żywo: http://www.eycc2016.eu/games/live-coverage/

Chess - results: http://chess-results.com/tnr233625.aspx?lan=1&art=0&fedb=POL&turdet=YES&flag=30&wi=821

Miejmy nadzieję, że będzie się działo!!!! Powodzenia!!

Mistrzostwa Polski Juniorów BiS tomek66, 02. 08 16
.
W Koszalinie, pomiędzy 4-7 sierpnia 2016 roku rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

Jak co roku, na tę kilkudniową imprezę, na którą mogą przyjechać, wszyscy juniorzy, bez konieczności wstępnej kwalifikacji, wybiera się liczna rzesza Rybniczan

Zapraszamy do śledzenie wyników na bieżąco i transmisji z tej ciekawej rywalizacji!

Wyniki szybkich!!!!

Seemann Jakub - złoty medal w grupie chłopców do lat 8, z imponującym wynikiem 11/z 11 partii






























Wiktoria Cieślak - srebrny medal w grupie juniorek do lat 16

pozostałe dobre rezultaty:

Pola Seemann - 6 miejsce w grupie juniorek do lat 8

Helena Kucharska - 8 miejsce w grupie juniorek do lat 10

Gabriela Króliczek - 6 miejsce w grupie juniorek do lat 12

Honorata Kucharska - 4 miejsce w grupie juniorek do lat 14

Gratulujemy i czekamy na blitze!!!

Wyniki błyskawiczne!!

Wiktoria Cieślak - złoty medal w kategorii dziewcząt do lat 16



Kucharska Honorata - brązowy medal w kategorii dziewcząt do lat 14

Seemann Jakub - brązowy medal w kategorii chłopców do lat 8

pozostałe dobre wyniki:

Kucharska Helena - 9 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 10

Gaszka Zuzanna - 4 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 8

Seemann Pola - 5 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 8

Kozioł Kamil - 9 miejsce w kategorii chłopców do lat 16


Gratulujemy!!!

Strona Mistrzostw: http://www.zzszach.man.koszalin.pl/mpjbis2016

zdjęcia: http://www.zzszach.man.koszalin.pl/galeria-mpjbis2016/dekoracja-medalistow-szachy-blyskawiczne


.
Ekstraliga i 2 liga Juniorow tomek66, 28. lipca 16
Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

MKSz Rybnik reprezentowany był na dwóch szczeblach rozgrywek.
Pod opieka trenerską WGM Kariny Szczepkowskiej i wychowawczą Haliny Szczepkowskiej o Mistrzostwo Polski walczył MKSz I Rybnik.
MKSz II Rybnik prowadziła w 2 lidze Hanna Leks, pod opieką wychowawczą Waldemara Cieślaka.Obie drużyny dały z siebie tyle, na ile były w stanie dać.

Wyniki!!

Bardzo dobre, 6 miejsce juniorów reprezentujących MKSz Rybnik, w składzie:
1 szachownica - Kamil Kozioł - 4 pkt/ z 9
2 szachownica - Stanisław Żyłka - 6 pkt i srebrny medal na 2 desce
3 szachownica - Posłuszny Tomasz - 3.5 pkt
4 szachownica - Krzysztof Oleksy - 4 pkt
5 szachownica - Wiktoria Cieślak - 3.5 pkt
6 szachownica - Gabriela Króliczek - 2.5 pkt
Miejsce, zapewniające pewne utrzymanie w Ekstralidze i walkę w przyszłym roku o medale!!

MKSz II Rybnik, zajął ostatecznie 8 miejsce w II lidze i niestety nie uzyskał awansu do I Ligi.
1 szachownica - Klementowski Dawid - 5 pkt/ z 11
2 szachownica - Antoni Fritz - 6 pkt
3 szachownica - Grochol Kamil - 4 pkt
4 szachownica - Oleś Martin - 7 pkt
5 szachownica - Kucharska Honorata - 9 pkt i srebrny medal na 5 desce
6 szachownica - Jessica Cieślak - 3.5 pkt
rezerwowa szachownica - Maciej Marciniszyn 0.5 pkt

Gratulujemy ambitnej, sportowej postawy zawodnikom, dziękujemy Trenerom i Opiekunom!!

link na ekstraligę: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_3648/
Link na 2 lige: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_3892/




Kilka zdjęć z Iwonicza



W Openie w Iwoniczu 1 miejsce i normę na I kategorię zdobyła Helena Kucharska

Gratulacje!!

I jeszcze na zakończenie Top 10 Klubu!

1. WGM Karina Szczepkowska - 2409
2. K+ Kamil Kozioł - 2276
3. WIM Agnieszka Matras - Clement - 2231


4. K Tomaszewski Kacper - 2187
5. K Smołka Marcin - 2184
6. Matuszczyk Przemysław - 2066
7. Wołyński Krzysztof - 2065
8. K Dziodzio Angelika - 2064
9. Dawid Klementowski - 2000
10. K Piotr Bobrowski - 1983
11. K Marek Bitman - 1982


Top 5 juniorów

1. K+ Kamil Kozioł - 2276
2. Dawid Klementowski - 2000
3. Antoni Fritz - 1934
4. K+ Cieślak Wiktoria - 1865
5. K Honorata Kucharska - 1851

Gratulujemy!!
DMEJ'18 Celje Słowenia i Warsow Najdorf i Pszczyna tomek66, 17. lipca 16
1. W dniach 9-17 lipca br w Celje (Słowenia) rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18. Polskę reprezentowały 3 drużyny: dwie kobiece oraz jedna męska.



Wśród 4 Reprezentantów Polski do lat 18, swoją postawą wyróżnił się junior MKSz Rybnik - Kamil Kozioł

Nasi juniorzy, przez całe zawody utrzymywali się w ścisłej czołówce, dzieląc przed ostatnią rundą trzecie miejsce. Porażka w ostatniej rundzie, w stosunku 3:1, z Ukrainą spowodowała, że ostatecznie Polacy zajęli miejsca 5-7.
Jedyny pkt w meczu z Ukrainą dla Polaków, zdobył Kamil, który tym samym przypieczętował swoje zwycięstwo i złoty medal na 4 szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18.



Kamil Kozioł zdobył ostatecznie 1 miejsce (na 4 desce) 5/z 7 pkt, uzyskał ranking 2411 i 54 oczka elo Fide

Wielkie gratulacje!!

Nasze żeńskie, dwie, 2 osobowe Reprezentacje Polski uplasowały się na medalowych miejscach: Polska A zajęła 2 miejsce, a Polska B - 3 miejsce!

Gratulacje dla Polek!

strona Mistrzostw: http://www.chess.si/eytcc2016/

Rezultaty Polaków: http://chess-results.com/tnr230187.aspx?lan=1&art=20&snr=6&flag=30&wi=821

komentarz i relacja PZSzach: http://pzszach.pl/2016/06/30/druzynowe-mistrzostwa-europy-juniorow-zagraja-polacy/

zdjęcia: https://photos.google.com/share/AF1QipP1qcHyBVTZBb8E9jnPZrXmNLqYuHVRBE2fVXIOMiM_m1Pw5R-JCNtcjSizdHTNmA?key=MlhnSnowVWpOOTJuTW5Pd01HZDhnTjE3VTVHSlFR




.
2. W dniach 8-16 lipca w Warszawie odbył się jeden z najsilniejszych openów - XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa

Wśród Kobiet, 5 miejsce zajęła, walcząca do końca w ostatniej rundzie o zwycięstwo i 1 miejsce w tej klasyfikacji WGM Karina Szczepkowska.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1076/results.html?l=pl&tb=11_&ix=1_

Gratulacje za ciekawe i aktywne partie!!

W Turnieju nadziei szachowych, 12 miejsce zajął Seemann Jakub. Jakub był też 3 wśród chłopców w roczniku 2008

Seemann Pola była 2 wśród dziewczynek rocznik 2008!

link:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1082/results.html?l=pl&tb=10_

Strona zawodów ze zdjęciami: http://www.poloniachess.pl/najdorf2016/

Gratulujemy!!!

3. Pszczyna Open

7 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 wśród Kobiet - Angelika Dziodzio

1 wśród rankingów 1601 - 1800 - Jan Kucza

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4347/results.html?l=pl&tb=10_

OPEN D do lat 8 - 1 miejsce Seemann Jakub, 5 miejsce Seemann Pola, 10 - Gaszka Zuzanna, 6 wśród dziewczynek - Lajdamik Kinga

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4350/results.html?l=pl&tb=10_

OPEN C do lat 10 - 5 miejsce Jendrowiak Maciej

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4349/results.html?l=pl&tb=10_

Gratulujemy!
Silesia Open Pokrzywna tomek66, 06. lipca 16
Silesian Cup Pokrzywna 2016 - Open A od 1800 ELO orac Open B, C

W Openie A - dobre 8 miejsce zajął Antoni Fritz, zaliczając przy tym wzrost rankingu elo Fide o 92 oczka

W Openie B - dobre 8 miejsce zajął Krzysztof Oleksy, zwiększając ranking elo o 24 oczka

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2932/index.html?l=pl

Gratulujemy!
Lista Top 10 i Top 5 juniorów - lipiec 2016 tomek66, 04. lipca 16


Przedstawiamy ostatnią przed wakacjami, Listę Top Ten MKSz Rybnik, na miesiąc lipiec 2016:

1. WGM Szczepkowska - Horowska Karina - 2411 pkt
2. k Kozioł Kamil - 2270
3. WIM Matras - Clement Agnieszka- 2231


4. k Smołka Marcin - 2184
5. k Tomaszewski Kacper - 2172
6. k Dziodzio Angelika - 2074
7. Matuszczyk Przemysław- 2066
8. Wołyński Krzysztof - 2065
9. Klementowski Dawid - 2000
10. k Bobrowski Piotr - 1983
k Cieślak Wiktoria - 1983
12. k Bitman Marek - 1982


Top Five juniorów:

1. k Kamil Kozioł - 2270
2. Klementowski Dawid - 2000
3. k Cieślak Wiktoria - 1983
4. k Kucharska Honorata - 1855
5. Fritz Antoni - 1842


Gratulujemy serdecznie obecnym na obu listach "topowych" i zapraszamy do następnej Top listy, dopiero po wakacjach. Trzymamy kciuki za 3 cyfrowe przyrosty rankingowe :)

.
Newsy turniejowe początku wakacji :) tomek66, 03. lipca 16
1. Silesian Cup Pokrzywna 2016
Open RAPID P'15

2 miejsce Wiktoria Cieślak
2 do lat 13 Oleksy Krzysztof
5 do lat 10 Kucharska Helena
link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4197/results.html?l=pl&tb=10_

2. MKSz Rybnik Przedszkolaki

1 miejsce Łysakowski Piotr
2 miejsce Jendrowiak Maciej
3 miejsce Seemann Pola

Fot: Hanna Kaznocha





link:http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4179/results.html?l=pl&tb=10_

3. MOKATE OPEN XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy w ramach GP Gminy Goleszów


2 miejsce wśród kobiet Cieślak Wiktoria
9 miejsce - Króliczek Gabriela i 1 do rankingu 1300

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2898/results.html?l=pl

4. Silesian Cup Pokrzywna 2016 - Open A od 1800 ELO orac Open B, C, D

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2932/index.html?l=pl

5. Zakończenie sezonu szachowego 2015/2016 - MKSz Rybnik

1 miejsce Klementowski Dawid
2 miejsce Wiktoria Cieślak
3 miejsce Oleksy Krzysztof

link: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4126/results.html?l=pl&tb=10_

6. Ceskie Budejowice Open

3 miejsce do lat 18 Kamil Kozioł

7. Integracyjny Turniej szachowy w Międzyzdrojach

2 miejsce Marek Bitman

Gratulujemy zdobycie tytułu Kandydata!!

Gratulujemy wszystkim i życzymy samych dobrych wakacyjnych Turniejów!!
Turnieje na zakończenie szkolnego roku szachowego! tomek66, 23. czerwca 16
Turnieje na zakończenie szkolnego roku szachowego w salce MKSz Rybnik

Zaproszenie!!!

Zapraszamy wszystkich juniorów MKSz Rybnik na dwa Turnieje na zakończenie szkolnego roku szachowego!

1. Grupy: wtorkową, środową i czwartkową na Turniej w dniu 23.06.2016 r, na godzinę 17.00

koordynator: Angelika Dziodzio kontakt pod numerem tel. 506345874 email: dangelika29@wp.pl


2. Grupę poniedziałkową na Turniej w dniu 27.06.2016 r na godz. 17.00

koordynator: a) Karina Szczepkowska-Horowska kontakt pod numerem tel. 504781504 email: karina.szczepkowska@gmail.com
b) Angelika Dziodzio kontakt pod numerem tel. 506345874 email: dangelika29@wp.pl

Zapraszamy!!!
Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek i Junioróww Szachach Klasycznych tomek66, 20. czerwca 16
Pomiędzy 18-22.06 ( a dla grup C-9 i D-9 pomiędzy 18-20.06) w Imieliniu rozgrywane były Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów w Szachach Klasycznych.

Mistrzostwa zakończyły się "gradem medali" !!!

Grupa D-9 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3220/results.html?l=pl&tb=10_

Złoty medal Mistrzostw Śląska i uzyskanie II kategorii szachowej dla Poli Seemann
6 miejsce i III kategoria - Zuzia Okruta

Gratulacje!!!

C-9 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3215/results.html?l=pl&tb=10_

6 miejsce Michał Bonczek
10 miejsce Jakub Seemann
11 miejsce Jendrowiak Maciej


Gratulacje!!!

D-11 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3221/results.html?l=pl&tb=10_

Srebrny medal Jessici Cieślak!!!

Gratulacje!!!

C-11 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3216/results.html?l=pl&tb=10_

Złoty medal Krzysztofa Oleksego!

Gratulacje!!!

D-13 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3222/results.html?l=pl&tb=10_

Brązowy medal Gabrysi Króliczek!

Gratulacje!!!

C-13 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3217/results.html?l=pl&tb=10_

Brązowy medal Kamila Grochol!!
9 miejsce Oleś Martin

Gratulacje!!!

C- 15 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3218/results.html?l=pl&tb=10_

C - 18 - link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3219/results.html?l=pl&tb=10_

Brązowy medal Fritz Antoni!!!
4 miejsce i norma na I kategorię - Kucza Jan


Gratulacje!!!!

zdjęcia autorstwa Michała Cichonia : https://www.facebook.com/skoczek.czerwionka/photos/pcb.505026529622038/505024402955584/?type=3&theater

zdjęcia ŚZSzach: https://www.facebook.com/SZSzach/photos/pcb.1048722351881587/1048720791881743/?type=3&theater

Zapraszamy do kibicowania!!
UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!! tomek66, 19. czerwca 16
Z uwagi na odbywające się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Imielinie odwołujemy zajęcia wtorkowe (17-19, 19-21) oraz środowe.

Wszystkich zawodników którzy uczestniczą w zajęciach: we wtorek, środę, czwartek, zapraszamy na Turniej Klubowy w dniu 23.06 (czwartek) na godzinę 17 z okazji zakończenia roku szachowego!!!!

Informacja dla rodziców:

Prośba dla Rodziców o możliwość przygotowania słodkiego poczęstunku (np. ciasto) na zakończenie roku szachowego.

Uwaga!!!

Grupa poniedziałkowa:
20.06.2016 zajęcia odbywają się normalnie.
Wszystkie poniedziałkowe dzieci zapraszamy na zakończenie roku szachowego 27.06 na godz. 17. Zostanie rozegrany turniej.

Informacja dla rodziców:

Prośba dla Rodziców o możliwość przygotowania słodkiego poczęstunku (np. ciasto) na zakończenie roku szachowego.

Koordynatorem turniejów są:

Czwartek 23.06.2016: Angelika Dziodzio kontakt pod numerem tel. 506345874 dangelika29@wp.pl

Poniedziałek 27.06.2016: Karina Szczepkowska-Horowska kontakt pod numerem tel. 504781504 email: karina.szczepkowska@gmail.com oraz Angelika Dziodzio kontakt pod numerem tel. 506345874 dangelika29@wp.pl

Prosimy o potwierdzenie udziału w turniejach rodziców/opiekunów zawodników.
Druzynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Blyskawicznych 2016 tomek66, 12. czerwca 16
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych - Lublin 11-12.06.2016

Złoty medal Drużynowych Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych dla Kobiecej Drużyny MKSz Rybnik w składzie:

1. WGM Karina Szczepkowska - Horowska
2. k Angelika Dziodzio
3. k Wiktoria Cieślak


link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_1655/

View post on imgur.com


WIELKIE GRATULACJE!!!!!

Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Blyskawicznych 2016

Mistrzostwo Polski dla Rybniczanki, reprezentującej Hetman Katowice - GM Moniki Soćko

Natomiast dobry kolejny występ naszych drużynowych Mistrzyń Polski:
WGM Karina Szczepkowska - 6 miejsce, k Angelika Dziodzio - 8 miejsce, zaś k Wiktoria Cieślak - 15 miejsce

Gratulujemy!!!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sponsorzy Główni


Patroni medialni






Banery
Nawigacja
City page theme style by Frosty Orginal theme by Si-Fuion